Jan Johansen till Folkets hus i Lammhult

Exklusive Nostagi kväll med Jan Johansen

Arrangör: Jvc Artisteri events

Varmt välkommen till en gemytlig stund med Jan Johansen på Folkets Hus i Lammhult den 3 Maj Kl 18.00. Centrumgatan 1.

Folkets Hus ligger i samma hus som Lammhults Värdshus där du kan äta en god middag med diverse drycker innan och efter eventet.

Växjö kommuns samarbete med Jvc Artisteri events berättigar dig med olika handikapp att få ta med dig en ledsagare gratis med KOMPISKORTET som du ansöker om av växjö kommun.

Det stora genombrottet kom i den svenska Melodifestivalen 1995 där han framförde bidraget Se på mig, som vann tävlingen och sedan slutade på tredje plats i Eurovision Song Contest 1995. Se på mig låg 17 veckor på Svensktoppens förstaplats och i 27 veckor totalt på listan. Debutalbumet Johansen sålde i närmare 160 000 exemplar.

Nästa tillfälle

3 maj
18.00-00.00
Folkets Hus

Mer information om nästa tillfälle

3 maj
18.00-00.00
400
Centrumgatan 1
36344 Lammhult

Sidan uppdaterades den